Mindenkiben van egy kis “gyermeki én”, csak sokan elfelejtették. A társasjátékokkal ismét gondtalan gyerekként vethetjük bele magunkat egy érdekes szabályrendszerű játékba.
A stratégiai ügyességet, logikai gondolkodást igénylő szabályok révén gyerekeinkkel szórakozás közben tanulhatunk. Kinek jobb a kitartása, fantáziája, melyikünk a szabálykövetőbb? Vegyetek pár izgalmas társasjátékot és rögtön kiderül. Áruházunk oldalain számtalan kisebb-nagyobb társaságban játszható játékot találtok, amikhez biztosan többször vissza fogtok majd térni.
Társasjátékot játszani társaságban jó igazán. A közös szabályok és feladatok összekovácsolnak lazább társaságokat is, de társasozni leginkább családi, baráti körben érdemes. Az együtt töltött idő alatt mindannyiunkat új oldalról ismerik meg a többiek, mert egy igazán izgalmas játékhoz nem csak szabálykövetés, hanem jó adag merészség és fantázia is kell, hogy ki tudjuk hozni belőle a legjobbat.
Az egyedül is játszható fejlesztőjátékoktól a párban játszható kétszemélyes társasjátékokig, illetve az egész nagy csoportokig játszható játékokig terjed a skála. Vagyis ne ess kétségbe, ha nem sikerül nagyobb csapatot magad köré gyűjteni, elég egy valakit magad mellé állítani. Testvérek, házaspárok is nekiállhatnak, ha vannak elég bevállalósak! A nagyobb társaságnál működő játékokat ilyenkor hanyagold.
Életünk felgyorsulásával a játékiparban is divat lett több kisebb fordulókból álló játékokat készíteni. A manapság népszerű társasjátékok pörgősek, mégis olyan érdekes tudásanyagot adnak át magukról és másokról, ami motiváló mindenki számára. A sok online térbe helyezett, társas szórakoztatást kínáló játékkal az offline világban csak így lehet eredményesen felvenni a versenyt. Ezekkel legalább valóságosan kapcsolódhatunk a körülöttünk élőkhöz.
Milyen társasjátékok a népszerűek?
Az egyedül is játszható játékok olyan önálló feladatmegoldást segítő feladványok, amikkel a nagyobb ovisok vagy a kisiskolások önállóan is szeretnek játszani. Ilyenkor a feladványt a játékhoz csatolt megoldókulcs segíti, ami alapján akár a szülő, akár a gyerkőc ellenőrizheti a megoldását.
Ha ketten vagytok, a hagyományos lépkedős társasjátékokat is játszhatjátok párban. Így mindjárt gyorsabb a játék. A klasszikus kártyajátékok is társasjátékok, nem kell feltétlen a keménydobozos, hosszadalmas szabályrendszerrel rendelkező játékokra gondolni. Ide sorolhatók a gondolkodtató, memóriára és ügyességre építő játékok is, amiket különféle nehézségi szintekre lehet osztani.
Társasjátékozni 4-től 99 éves korig lehet. Sok idős örülne neki, ha lenne kivel. Keressétek az alkalmat, hogy számukra is érdekes játékkal játsszatok!
Sztorikocka társasjáték
Az egyik leginnovatívabb és mégis legegyszerűbb játék a sztorikockázás. Ebben nem az a fontos, ki nyer, hanem hogy hogyan tudjátok használni a képzelőerőtöket. A sok nevetés garantált a kockákon elhelyezett 6 különböző képből kitalált történeteknek köszönhetően.
Sok villámtársasjátékot fémdoboz védi, ami miatt tökéletesek vízparti vagy utazás alatti használatra is, mert nem kell attól tartani, hogy összenyomódnak vagy vizesek lesznek. A nagyobb, papírdobozos játékok általában több részből állnak, azokat inkább asztal körül játsszátok. Ha kedvet kaptál a játékos fejlesztésre, keresgélj áruházunk óriási kínálatában! Csak győzz válogatni!
Kevesebb