A zenélés örömteli tevékenység, játék a hangokkal, ami minden korosztályt megmozgat. A kicsik már a pocakban is hallanak, a sűrűn hallott hangokat megismerik. A kisbabák altató dalokra nyugszanak meg, megvan tehát bennük a zene és a ritmus szeretete és igénye. Rajtunk múlik, hogy a kíváncsiság kibontakozhasson bennük. Ebben ütős, fúvós, vonós, pengetős vagy billentyűs hangszerekkel tudjuk ösztönözni őket.
A zenélés a legjobb fejlesztő, ami a kézügyességre, az esztétikai érzékre, a koncentrációra, kitartásra és a kombinációs készségre is hat.
A gyerekek életében kezdettől fogva jelen vannak a hangok. A kisbabák ösztönösen fordulnak a zene felé és szeretik a zenélő játékokat. A korai művészeti neveléssel ezt az érdeklődést fejlesztő tevékenységgé lehet konvertálni, ezért nagyon fontos minden gyereknek részt venni benne.
A művészeti nevelés fejleszti a gyermekek intellektuális, érzelmi és gyakorlati képességeit, emiatt tökéletesen alkalmas a tanulási és viselkedési problémák megelőzésére, sőt a kiegyensúlyozott személyiség, az értelmi és testi fejlődésnek is elengedhetetlen eszköze. Az alternatív pedagógiai irányzatok emiatt nagy hangsúlyt fektetnek a művészetoktatásra, ami tulajdonképpen a lelki erő harmonizálásának eszköze. Hangokkal és zenével teszik izgalmasabbá a tanulást, és kihasználják a hangszerkezelésben rejlő mozdulatsorok erejét is, ami a finommotoros képességeket edzi.
Biztonságos babahangszerek
A gyermekhangszerek fából készülnek, amiket jó kézbe venni, megszemlélni, izgalmas felfedezni, és visszautasíthatatlan kalandozásra hívnak a zene birodalmába. Felébresztik a gyermekekben a zene iránti érdeklődést, és lehetővé teszik számukra a játék örömét. A játékhangszerek játékosan fejlesztik a zenei hallást és a ritmusérzéket.
Az első babahangszerek legyenek rájuk tervezett méretűek és minőségűek. Mivel gyerekeknek készülnek, a vidám kinézet is elvárás. Legyenek színesek, könnyen kezelhetőek, kedvcsinálóak egy kis improvizációra.
Otthonunkban kedves dallamokkal támogathatjuk a zenei fejlesztést, amin keresztül elérhetőek a szociális és érzelmi kompetenciák is. Az altatódalok, a dúdolás, a zenélő játékok meghozzák a kedvet a közös zenéléshez. Már kilenc hónapos kortól meglephetjük csemeténket pár babahangszerrel.
Milyen hangszeren gyakoroljunk?
A bölcsiben, oviban elsősorban a furulyát, gitárt, csörgőt, xilofont ismertetik meg velük, de a hangszerek világa ennél jóval bővebb. Áruházunkban változatos hangszereket kínálunk. A Djeco hangszereket könnyű megszólaltatni. A közismertebb, apró kezecskékbe igazodó dob, cintányér, szintetizátor, mini zongora mellett csörgődob, maracas, zenetojás, banjo, fütyülőmadár és zenedoboz is kapható, sőt egész hangszerkészletet is vásárolhattok, mely tramourine-t, castanettet, maracast vagy cimbalmot és ruirot tartalmaz. Vajon mindről tudod, milyen hangszer? Ideje utánajárni!
A Confetti kasztanyetta kiváló ritmusfejlesztő. Nyeles változatban a nyeles csörgőhöz hasonlóan remek kedvcsináló a zenéléshez. A sokszínű csörgődob is remek első ritmushangszer. A Tattoo húzható xilofon minőségi kivitelezésű Janod termék. Sétálni és zenélni segíti a legkisebbeket.
A nagyobb gyerekeknek mikrofonos szelfibotot ajánlunk, amivel komplett klippeket vehetnek fel az általuk előadott zenékhez. Ez végleg megpecsételi a zenével kötött barátságukat, hiszen megnyitja előttük a lehetőséget, hogy a zenén keresztül másban is kipróbálják magukat.
Kevesebb